בריאים בחורף

8 טיפים למניעת הצטננות בחורף.

"4 שעות של גשם והחזאים קוראים לזה 'סופה'- לא הגזימו" נכון שרובנו מרגישים שלא היה כאן חורף "אמיתי" אלא מעין עונת מעבר אירופאית.

אבל הוירוסים והמחלות מציגים לנו תמונה שונה ואחרת- לפיהם, החורף כבר כאן! מיטב המומחים של נווה פארמה החליטו לאגד עבורכם 8 טיפים להתמודדות ומניעת שפעת והצטננות בחורף הקרוב.

  1. חשוב להתחסן כנגד וירוסי השפעת. החיסון עשוי למנוע הידבקות בשפעת. חשוב בעיקר לאוכלוסיות בסיכון כמו תינוקות, מבוגרים וחולים על פי המלצת הרופא.
  2. הקפידו על ניקוי הידיים – אומנם רוב הזיהומים ויראליים ומועברים על ידי האוויר אך ישנם וירוסים וחיידקים (בעיקר לאחר התעטשות) שעוברים דרך מגע כמו מעקה מדרגות או לחצני מעלית. ולכן, כשאתם נוגעים או אוחזים במשטח ציבורי חשוב לשטוף ידיים ולא לגעת בחלקים "פגיעים" כמו פנים, עיניים הפה והאף.
  3. שמרו על חום הגוף קבוע – שמירה על טמפרטורת גוף קבועה יכולה לעזור לכם להימנע משיעול, הצטננות ושפעת. קור מדכא את המערכת החיסונית דבר שיכול להגביר את הסיכוי לחלות. דעו כי הראש הוא האיבר שדרכו מאבדים את רוב החום (כ- 30%) ולכן מומלץ לחבוש כובע.
  4. התעדכנו במזג האוויר – הוירוסים והחיידקים שורדים יותר במזג אוויר לח וקריר. לכן, בימים של עננות נמוכה וערפילים יש סיכוי רב יותר לחלות. אל תשכחו כי תקופת דגירת הוירוסים לשפעת וצינון נעה בין 10 ל- 12 ימים.
  5. הימנעו מחשיפה ממושכת במקומות צפופים והומי אדם – חשיפה ממושכת לאנשים בקניונים ובחנויות המפעילות חימום בימי החורף יכולה להעלות את הסיכוי לחלות. החימום משפיע על ייבוש הריר המגן על מעברי האף שלנו דבר שיכול לפרוע במערכת החיסונית שלנו בהתמודדות מול וירוסים וחיידקים. ולכן, גם אם קר והדלקתם חימום, יש להשאיר חריץ קטן בחלון לטובת סירקולציה בחלל.
  6. אכלו מזונות בריאים ומחזקים – אכלו מזונות עשירים בויטמין C ואבץ כמו פירות הדר, טופו, ביצים, בשר אפונה ונבט חיטה שידועים ביכולות שלהם להגן ולשמור על הגוף ולחזק את המערכת החיסונית מפני מזהמים.
  7. שינת לילה טובה ומועילה – הגוף שלנו זקוק לשינה טובה ומועילה כי מחסור בשינה פוגע במערכת החיסונית ואף יכולה לגרום להופעת זיהומים חמורים בגוף. חוסר בשינה טובה ואיכותית יכול לגרום גם למצבי רוח קיצוניים ולחץ שגורמים לגוף לחלות מהר יותר.
  8. שתו הרבה מים – גם בחורף חשוב להקפיד לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום (ולא רק קפה/ תה/ מרק). המים עוזרים לתפקוד הכליות שעוזרות להרחיק את הרעלים המצטברים בגוף. במידה וכבר חליתם- הקפידו על שתיית מים שיעזרו להרחיק את הזיהום מהגוף.

לסיכום, גם אם החורף עוד לא נראה במחוזותינו, כדאי וחשוב לדעת כי הוירוסים והחיידקים כבר פה. חשוב מאוד לשמור ולהגן על הגוף כדי למנוע מחלות מהתפרצות של וירוסים וחיידקים. ואם כבר נדבקתם? הישארו בבית והחלימו, החלמה בזמן מנוחה מהירה יותר (ומדבקת פחות).

דילוג לתוכן