מתכננים טיסה בקרוב? כך תימנעו מכאבי אוזניים

לפני טיסה, מרבית האנשים עוסקים בחרדות שונות הכרוכות בעליה למטוס. חלקם מוודאים, אין ספור פעמים, שלא שכחו את הדרכון בבית, אחרים חרדים ממזג האוויר ומקווים שהטיסה תעבור בשלום, ואחרים חוששים מפני עיכוב הטיסה, שעלול לגרום לכך שהם יפספסו את טיסת ההמשך שלהם.

בנוסף אליהם, ניתן למצוא אין ספור דאגות שונות לפני שהמטוס יוצא לדרך. דאגה אחת ועיקרית שיכולה להדיר שינה בלילה שלפני טיסה, היא כאבים באוזניים. מחקרים מצאו כי לפחות 25 אחוזים מכלל האנשים אשר עולים למטוס, סובלים במהלך הטיסה מכאבי אוזניים חדים, אשר הופכים את הטיסה לסיוט שמרגיש כמו נצח.

למה זה קורה?

במהלך ההמראה והנחיתה, מתרחש שינוי בלחץ האטמוספירה. ווסת הלחץ באוזניים (חצוצרת השמע), אחראי על האיזון בין עור התוף החיצוני לפנימי. מדובר בצינור דק מאוד, שמחבר בין הגרון לאוזן התיכונה. כאשר הווסת פועל בצורה לקויה, ולמעשה לא מבצע את עבודתו, בזמן ההמראה או הנחיתה, מתחיל תהליך בו על עור התוף נוצר לחץ אדיר שגורם לאותם כאבי תופת באוזניים.

אלרגיה, הצטננות, או נזלת, יכולים להביא למצב בו הצינור למעשה חסום, בין אם באופן חלקי או מלא, בסיטואציה בה הצינור חסום, הסיכויים לכאבים באוזניים במהלך הטיסה, ללא ספק עולים.

האם זה עובד?

חלק מתרופות הסבתא המוכרות וה"מומלצות״ במקרים אלה, הן לעיסת מסטיק, פיהוקים, או פעולות המדמות קינוח אף. מטרתן היא כביכול לגרום להשוואת לחצים באוזניים, אך במרבית המקרים, פתרונות אלה לא באמת יספקו את הסחורה.

מה עושים?

על מנת להתכונן באמת למצב בו האוזניים יכולות לכאוב במהלך הטיסה, כדאי להצטייד מראש באטמים מיוחדים מסוג Ear Planes Plus. אטמים אלה הינם אטמים ייחודיים שעשויים מסיליקון גמיש ורך, הם עוזרים בוויסות הלחצים באוזניים. המבנה המיוחד שלהם, מכיל ווסת לחץ, שמצליח למנוע את כניסת האוויר אל תעלת האוזן. ברגע שהאוויר נשאר בחוץ ולא מנסה לחדור לתוך התעלה, שינויי הגובה אינם משפיעים והלחץ והכאבים נמנעים. בעזרת אטמים אלה, אפשר להוריד דאגה אחת מתוך רשימת הדאגות הכרוכות לפני טיסה. הear planes plus, מעוצבות בצורה החוסמת כל סיכוי לכניסת אוויר לתעלת האוזן, ובכך מפחיתה בצורה משמעותית את הסיכוי לכאבי אוזניים. האטמים הופכים את חוויית הטיסה למהנה וקלילה, ומונעים כאבים בעת הנחיתה וההמראה.

דילוג לתוכן