שלשולים והקאות בילדים – איך למונע סכנת התייבשות ואיבוד נוזלים?

ElectroRice התכשיר הטבעי, בטעם תות, שיחזיר לילד שלכם במהרה את הצבע לפנים!

כולנו מכירים את התופעה- הילד חוטף וירוס של שלשול והקאה, מאבד נוזלים ומסרב לשתות.

כיצד מקלים על הילד ומונעים ממנו התייבשות חמורה? כל התשובות בהמשך המאמר.

שלשול והקאה בקרב תינוקות וילדים הן תופעות שכיות מאוד. הילד סובל, מאבד המון נוזלים, נמצא בסכנת התייבשות אבל מסרב לקחת תרופות או לצרוך נוזלים ואם כבר הוא הסכים ומצליח לשתות טיפה וחצי הוא מקיא אותה אחר כך בחזרה. לכאורה, מדובר במצב קשה ובלתי אפשרי המחייב אשפוז ומתן עירוי. אך בפועל, קיים פתרון יעיל המאפשר "רה-הידרציה" כלומר, תיקון מאזן הנוזלים והמלחים בגוף, המביא לשיפור המצב תוך זמן קצר.

הנתרן הוא מינרל חשוב שהמחסור בו עשוי לגרום להתייבשות וחלילה אף למוות.
הבעיה היא שתינוקות וילדים חשופים להתייבשות יותר ממבוגרים. מסתבר שאצל תינוקות וילדים, בעת שלשול, מנגנון ספיגת הנתרן, הגלוקוז והמים משתבש כך שלא רק שהם אינם נספגים למחזור הדם כראוי, אלא אף ברגע שהם ניתנים בצורה לא מבוקרת, מצב השלשול עשוי להחמיר. בנוסף, כאשר רמת הנתרן בדם יורדת, גם ילדים וגם מבוגרים עשויים להרגיש בחילה ולהקיא לאחר כל אכילה או שתיה נוספת.

איך משפרים את המצב ומחזירים לילד את הצבע לפנים?

מדעני ארגון הבריאות של האו"ם למען הילד – UNICEF, פיתחו תכשירים עם ריכוזי מלחים וגלוקוז המותאמים במיוחד למצבי שלשול וסכנת התייבשות. תכשיר מלחים מסוג זה נמכר גם בישראל. ElectroRice תכשיר טבעי על בסיס אורז, בטעם תות, מתוק וטעים, שהילדים ממש אוהבים. התכשיר משווק באריזות אבקה TO GO, בנפח מינימאלי, המתאימות לנשיאה בכל תיק או ערכת עזרה ראשונה. את האבקה מערבבים ב- 200 מ"ל מים עד לקבלת משקה וכאשר הילד מקיא ומשלשל יש לתת לו בעזרת כפית או מזרק מהנוזל, כל 10 דקות, 5 – 10 מ"ל מהמשקה. לא יותר!

מתן התכשיר באיטיות ובמרווחי זמן, ימנע הקאה ויביא לספיגה מהירה של נתרן, גלוקוז ומים שיחזירו את הילד החולה לאיזון. האורז יפחית את תדירות השלשול ועוצמתו ואט אט הילד יחזור לעצמו.
חשוב לציין שתכשירים אלו מיועדים לתינוקות שגילם מעל 6 חודשים. מתחת לגיל זה חובה לקחת את התינוק למתקן רפואי. למידע נוסף על המוצר היכנסו עכשיו »

דילוג לתוכן