נזלת בילדים

התינוק עם אף אדום, מגרד ומטפטף?! נזלת– גורמים להופעתה וטיפים מעולים לייבוש אף התינוק. הכול כאן- ממש מתחת לאף!

היא תוקפת למעלה מ- 50% מהילדים והתינוקות, מקשה על שנתם ומטרידה את מנוחתם. נזלת- הצטברות נוזלים מרגיזה המתרחשת באף, בעיקר בעונת החורף, כאשר כלי הדם והרקמות בחלל האף מתמלאים בנוזלים יתר על המידה. מדוע, דווקא, תינוקות רגישים יותר להתקפות הנזלת? ילדים ותינוקות בגילאי 3 ומטה עלולים ללקות יותר בהצטננות ונזלת משום שבגילאים אלו, הילדים רק מתחילים לבנות את חסינותם מול וירוסים וחיידקים נפוצים וכאשר נדבקים בנזלת, במקרים מסוימים,  היא גם עלולה להפוך לזיהומית ולגרום למחלות זיהומיות נוספות כמו ברונכיטיס, דלקת ריאות, סינוסיטיס (דלקת במערות האף) או דלקת אוזניים. יותר מכך, במקרים קשים במיוחד היא אף עשויה להחמיר עד להתקפים אסתמטיים.

אז מה עושים ואיך נפרדים מהנזלת לשלום? כמה צעדים פשוטים והאף של התינוק שלכם יבש לחלוטין!

  1. 1. ניגוב האף באמצעות מגבונים לחים המותאמים לתינוק. מגבונים המכילים אלו-ורה וקמומיל יקלו על פעולת קינוח האף כך שלא "תעצבן" את התינוק.
  2. 2. הנחת מטלית לחה על המצח, עשויה גם היא להקל על הרגשת הילד.
  3. 3. רצוי להימנע משימוש בתכשירים לאף המכילים חומרים משמרים כמו בנזלקוניום כלוריד. מחקרים רבים מהשנים האחרונות מראים כי תכשירי אף עם חומרים משמרים גורמים להחמרת המצב ולהתמכרות.
  4. 4. חושבים שיש צורך באנטיביוטיקה? התייעצו עם רופא. אנטיביוטיקה נדרשת כשהרופא המטפל מאבחן סינוסיטיס. במקרה זה, הרופא ייתן עצות לטיפול וירשום תכשירים מקלים כמו סירופים או טיפות להורדת החום שיטפלו במצב. בכל מקרה, חשוב שתדעו- אנטיביוטיקה אינה נחוצה כלל בטיפול בנזלת.
  5. 5. שאיפת אדי ים – לא תאמינו אבל הסבתות צדקו! מסתבר שבמי ים, בנוסף למלח, ישנם אלמנטים המסייעים לגוף להתמודד עם הנזלת. בשוק קיימים מספר תרסיסים מתקדמים שיחסכו מכם את ההליכה לים. יותר מכך, הורים רבים כבר גילו שריסוס מי-ים לחלל האף של הילד משפר פלאים את הרגשת העולל.

אנחנו ממליצים על תרסיס Mermaid Baby מבית Naveh Pharma תרסיס מי ים טבעי לאף, ללא חומרים משמרים, המותאם במיוחד לתינוקות מיום היוולדם. עם לחץ אירסול נמוך מהרגיל וריסוס עדין המתאים באופן מושלם לרקמות העדינות של תינוקכם. התרסיס מנקה את האף, מונע יובש של מערות האף, שומר על בריאות התינוק ומעניק לו נשימה חופשית ונינוחה. לפרטים נוספים ומחירים מיוחדים- היכנסו עכשיו והקלו על נשימת התינוק

דילוג לתוכן