נפגעת ממדוזה

זהו יום שמש יפה, אתם נהנים לכם ממי הים הקרירים ואז…. אתם מרגישים את צריבת המדוזה הכואבת? אספנו עבורכם את העצות הטובות ביותר לטיפול יעיל ומהיר שיקל על הכאבים.


מסתבר שגם המדוזות אוהבות את חופי הים של ארצנו הקטנטונת ובעיקר את המתרחצים הישראלים. אז להיפטר מהן אנחנו לא יכולים אבל יחד עם זאת, לא ניתן להן לקלקל לנו את חווית הקיץ הישראלי. הנה מספר עצות מעולות להקלה על הכאבים וטיפול ראוי למטרד העונתי.

אז איך מגיע העקצוץ וממה עלינו להיזהר? למדוזות ישנם תאים ייחודיים לאורך זרועותיהן הנקראים "קנידוציטים" ( cnidocytes ). תאים מלאים בארס אשר כתגובה למגע הם מסוגלים לירות את הארס במהירות עצומה. יחד עם זאת, רב הפעמים, גם כאשר המגע עם המדוזה גורם לצריבה וכאבים הוא אינו מסוכן. אז מתי כן עדיף שתקראו לעזרה? כאשר הכוויה מכסה לפחות חצי מהרגל, היד, הפנים או חלקיכם המוצנעים. אופציה נוספת היא כאשר הכוויה גוררת אחריה קשיים בנשימה, סחרחורת, בחילה או דפיקות לב חזקות.

המצב יותר טוב ממה שחשבתם?! הנה כמה צעדים פשוטים שיקלו על הכאבים תוך דקות ספורות.

1. צאו מהמים ברוגע ומנעו צריבה נוספת. יצאתם מהמים? נסו לא לגרד באזור הצריבה ולא לגעת בידיים. קרוב לוודאי שחלק מתאי המדוזה עדיין נמצאים על עורכם- גירוד או מגע נוסף רק יגרמו לעקצוצים נוספים.

2.  נטרלו את הארס. מומלץ לשטוף את אזור הצריבה במים  או בחומץ. החומץ ינטרל את התאים שעדיין נמצאים על עורכם וימנע עקצוצים נוספים.

3.  הסירו את תאי המדוזה שנשארו על העור. נסו להישאר רגועים ככל הניתן ולא לזוז יותר מידי על מנת לא לגרום לעקצוצים נוספים. מומלץ להשתמש באובייקט מפלסטיק כמו כרטיס אשראי או סכין פלסטיק להסרת תאי הארס.  

4. הניחו על האזור הצרוב פדים רטובים של מגנזיום סולפאט למשך 20 דקות לפחות.

אנחנו ממליצים על מגנוקר- MagnoCare מבית Naveh Pharma– פדים המכילים תמיסה היפר-אוסמוטית עם ריכוז גבוה של מלחים, המנטרלת את הארס, מונעת נפיחות, מרגיעה את האזור ומונעת החמרה במצב.

5. השתמשו בתכשירים אנטי היסטמינים, שקיות קרח ומשככי כאבים ללא מרשם- לשיכוך הכאב.

6.במידה ומדובר בפצע פתוח- חבשו אותו ומרחו משחה אנטיביוטית.

זכרו- לטיפול מהיר ויעיל בצריבת המדוזה- החזיקו בתיק אריזה של MagnoCare שתביא לכם הקלה מידית ושיפור משמעותי תוך דקות. לפרטים נוספים ומחירים מדהימים היכנסו עכשיו

דילוג לתוכן