אל תתנו לעצירות לעצור אתכם- 6 טיפים לשחרור עצירות

הבטן נפוחה וכואבת, כי כבר כמה ימים שאתה מנסה ומנסה ואעפס- כלום לא יוצא. מחקרים מראים כי 20% מהאוכלוסייה סובלים מעצירות כרונית המלווה בתופעות לוואי לא נעימות כטחורים ודימומים.

ולכן, תעזבו את המשלשלים ותנו למומחים של נוה פארמה עם הטיפים הטובים לשחרור עצירות ולהחזרת פעילות המעיים לסדרה:

  1. תאכלו סיבים – הסיבים מתחלקים לסיבים מסיסים וסיבים לא מסיסים כמו סובין ששניהם חיוניים לפעילות מעי תקינה. אנחנו ממליצים להתחיל את הבוקר עם דגנים מלאים עם ריבוי סיבים עם דגש על סובין ועל סיבים מסיסים. ניתן כמובן לרכוש סיבים/ סובין בתפזורת ולפזרתר מעל האוכל. אכילה קבועה של סיבים בבוקר מעירה את האיברים הפנימיים לא יודעים אילו סיבים לקחת? נסו זרעי צ'יה, פשתן שניתן להוסיף כפית בכל ארוחה, רק הקפידו לעקוב אחרי הוראות השימוש. שימו לב, חלק מתמציות התה שנחשבות "בריאות" עשויות להכיל חומרים משלשלים שעשויים לעזור לטווח הקצר אך לגרום לעצירות כרונית לטווח הארוך.
  2. פירות מיובשים מצילים חיים – לא רק בט"ו בשבט, לסובלים מעצירות קשה כדאי לשלב שזיפים מיובשים (כפרי או כמיץ) וצימוקים בתפריט היומי. בשזיפים המיובשים יש סיבים רבים והם מכילים גם תרכובת המפעילה במהרה את המעי הגס. הצימוקים מכילים חומצה בעלת השפעות משלשלות ולכן גם הם מומלצים במקרי עצירות. שימו לב כי פירות מיובשים עשירים בסוכר ולכן לא כדאי להפריז באכילה.
  3. שתו הרבה מים – שתייה רבה של מים (לפחות 8 כוסות מים ביום) גורמת לכל המערכות בגוף לפעול בצורה הטובה ביותר. כאשר מדברים על עצירות לרוב מדובר בצואה קשה שאינה משתחררת ויורדת ולכן, שתיית מים יכולה לרכך את הצואה הקשה עד ליציאתה מהגוף.
  4. פעילות ספורטיבית – גוף האדם צריך להיות בתזוזה אבל בעולם המודרני כשאני "מבלים" את רוב היום בישיבה (או בהליכה קצרה) גם האיברים הפנימיים שלנו פועלים בעוצמה נמוכה ומשמרים את האנרגיה. על מנת לשחרר את העצירות, כדאי לעשות פעילות ספורטיבית- הליכה, ריצה, יוגה או פילאטיס. כל הגוף צריך להיות בתזוזה ולכן רק כפיפות בטן, במקרה זה לא יעשו את העבודה.
  5. בדקו את רמת המגנזיום בגוף – מחקרים מראים כי 80% מכלל הישראלים סובלים ממחסור במגנזיום. לקיחת מגנזיום בכדורים או בתרחיף משפרים את תפקוד מערכת העיכול המשחררת את המעיים ומונעת עצירות. בנוסף, לקיחה קבועה של מגנזיום, מונעת התכווצויות שרירים (ברגליים), מונעת צרבת ומשפרת את הכושר הגופני. המגנזיום שמגביר את פעילות המעי ללא חשש מהתרגלות.
  6. אל תתאפקו – במידה ואתם מרגישים "שיש לכם" פשוט לכו לשירותים. התאפקות לאורך זמן עלולה לגרום לטחורים, סדקים אנאליים ועצירות. אל תתעלמו מהטבע פשוט שחררו ולכו לשירותים.
  7. כדי שהמעיים יעבדו- הגוף צריך לעבוד מבפנים ומבחוץ: לאכול נכון, לעשות ספורט ולקחת תוספים החסרים לפעילות סדירה מאפשרים למעיים לעבוד כמו שצריך- לעכל ולהתרוקן ולא להפעיל לחץ על יתר מערכות הגוף.
דילוג לתוכן