הידלדלות העצם ודרכי התמודדות

הידלדלות העצם, או בשמה המוכר, אוסטאופורוזיס, היא תופעה נפוצה, אשר חלקים נרחבים מהאוכלוסייה סובלים ממנה. התופעה הינה שכיחה יותר בקרב המין הנשי, אך היא אינה פוסחת גם על גברים רבים.
התופעות המופיעות ברגע שהאוסטאופורוזיס נכנס לפעולה מדאיגות, לא נעימות, פוגעות פגיעה משמעותית באיכות החיים ויתרה מכך, עלולות במקרים מסוימים גם להיות מסוכנות מאוד.

בעוד שעם אובדן הגובה המגיע בעקבות הידלדלות העצם אפשר לחיות, אך ברגע שהעצמות נחלשות, הן הופכות מטרה קלה מאוד לסדקים ולשברים בגוף. נפילות שבעבר היו יכולות להסתכם בכאב מסוים או חבלה קלה, עלולות להוביל לשברים נרחבים המצריכים התערבות כירורגית, בצוואר הירך, בשורש כף היד ובחוליות השונות בעמוד השדרה. האוסטאופורוזיס הופך את הגוף, לפגיע יותר ולמטרה נייחת לשברים באזורים שונים. בנוסף לתופעות אלו, ברגע שמתחילה ההידלדלות בעצם, האנשים אשר סובלים מהמחלה, מוצאים את עצמם נאבקים עם כאבים כרוניים.

למה זה קורה?

בריחת הסידן (הידלדלות העצם) עלולה להתחרש ממספר גורמים: אנשים בעלי מבנה גוף קטן ורזה למשל, מצויים בסיכון גבוה, יותר מאשר אנשים בעלי מבנה גדול ורחב. גם התורשה בעלת משמעות גבוהה, שכן אנשים אשר במשפחתם קיימת היסטוריה של בני משפחה אשר סובלים מהידלדלות העצם, נמצאים גם הם בקבוצת הסיכון. אליהם מצטרפים, אנשים מעשנים. אותם מעשנים מסכנים את עצמם בנוסף לשלל המחלות האחרות הנגרמות כתוצאה מעישון, גם באוסטאופורוזיס. סיבות נוספות כמו חשיפה נמוכה לאסטרוגן, מחלות כרוניות שונות, שימוש מוגזם לתקופה ארוכה מדי בתרופות מבוססות סטרואידים ועוד, יכולים גם הם לגרום להידלדלות העצם.

להקדים תרופה למכה

שמירה על אורך חיים בריא, משקל גוף תקין וכן מעקב תדיר אצל רופא המשפחה לצד אימונים פיזיים יכולים לסייע בשימור המצב הקיים ולמנוע חלקית את הידלדלות העצם בגילאים מבוגרים. אך אלו בפני עצמם אינם מהווים פתרון מלא לתופעה.
אנו ממליצים לנשים אשר נמצאות בקבוצת סיכון לאוסטאופורוזיס, וכן לנשים בגיל הבלות לצורך את Magnox Os, אשר הוא תכשיר ייחודי המכיל כמוסת סידן וכמוסת מגנזיום, שהינו מינרל חיוני לקליטת הסידן בעצמות. כמו כן, הוא מכיל ויטמין D, וויטמין K12, שנחשב כיום, למוביל והכרחי בתחום בניית העצם. הוא אלו מסייעים לסידן להיטמע היטב ברקמות העצם, ומונעים את שקיעתו של הסידן בדפנות כלי הדם.

דילוג לתוכן