השפעת המגנזיום על תופעות גיל המעבר

תקופת גיל המעבר עלולה להביא עמה סימפטומים לא נעימים. נשים אשר הגיעו בדיוק לתקופה זו, יכולות למצוא את עצמן, נאבקות בגלי חום שתוקפים אותן פתאום במהלך היום, לסבול ממצבי רוח משתנים בצורה דרסטית והשפעות נוספות. אלו ללא ספק מעיקות על איכות החיים של האישה וגורמות לה לסבל מנטאלי ופיזי כאחד. אף על פי שגיל המעבר, בדרך כלל, מזוהה עם נשים, הוא אינו פוסח גם על גברים. בעוד שבצד הגברי אולי יהיה השפעות פחות חדות וקיצוניות, עדיין ניתן למצוא תופעות כמו ירידה בחשק המיני, השמנה, ועוד.

מתי זה קורה?

סביב גיל 50 יתחילו נשים לשים לב לסימפטומים הקשורים לגיל המעבר. השינויים ההורמונליים שמתרחשים בגוף האישה באזור הגיל הזה, יכללו ירידה בייצור האסטרוגן וירידה בייצור הפרוגסטרון. המחזור יגיע לסיומו ואיתו יתחילו כנראה אותן תופעות לא נעימות. כמו כן, התכווצויות שרירים הופכות שכיחות יותר והתחושה הכללית הופכת לפחות נעימה. שגרת היום יום נפגעת וקיים הצורך בשינוי דחוף, על מנת להפסיק את אותם סימפטומים. תופעה נוספת שעלולות להיות לה השלכות קשות, היא ירידה בצפיפות העצם. המחסור במגנזיום מחריף את מצב צפיפות העצם, מה שמביא לכך שהגוף הופך פגיע יותר, ובמקרים מסויימים אף ״שביר״ יותר. נפילה שבעבר היתה משאירה בעיקר כאבים, במצב של מחסור בצפיפות עצם, יכולה להביא למצב של שבר באזור שנפגע. ככל שהגיל עולה, ככה המחסור במגנזיום נותן את אותותיו, ולכן חשוב מאוד להקפיד על החזרת המגנזיום לגוף בכמויות מספקות.

איך משפרים את המצב?

אחת הדרכים היעילות ביותר לשיפור המצב בגיל המעבר, היא השלמת המגנזיום בגוף. המגנזיום כבר הוכח בעבר כאפקטיבי מאוד בשיפור מצב סימפטומים אלו. על-פי מחקרים רבים שנערכו בנושא, הצריכה היומית המומלצת במגנזיום היא 420 מ״ג ליום. יחד עם זאת, במאכלים מערביים, ריכוז המגנזיום נמצא בירידה ורבים באוכלוסייה סובלים ממחסור במינרל זה, הכל כך חשוב לגוף.

המומחים של נוה פארמה ובראשם הרוקח הראשי של החברה ניצן פרימור ממליצים על שימוש בתוסף ה Magnox Lady, אשר מותאם לנשים בגיל המעבר הסובלות מתסמיני גיל המעבר המעיבים על איכות חייהן. התוסף מכיל ויטמיני B, D, מכיל אבץ, תמציות מצמח לאונורוס הטרו פילוס המאזן את המערכת ההורמונאלית הנשית, וכן תמצית מצמח הפסיפלורה הידועה בהשפעתה המרגיעה וכן בהיותה נוגדת דיכאון. נוסחה משולבת זו מסייעת בשיפור איכות חיי האישה, מפחיתה את תסמיני גיל המעבר ועוזרת לנשים לצלוח את גיל המעבר בצורה חלקה וקלה יותר.

דילוג לתוכן