מדוע המגנזיום כל כך חשוב לבריאותנו, וכיצד תדעו אם גם לכם חסר מגנזיום?

קראו על 10 הסימנים שחסר לכם מגנזיום

המגנזיום אחראי על יותר מ-300 תגובות ביוכימיות בגופנו.הוא שומר על עצמותינו חזקות, הוא משפיע על לחץ הדם, קצב חילוף החומרים, תפקוד המערכת החיסונית והוא משחק תפקיד אינטגרלי ביכולתנו לשמור על בריאות הלב, הכליות והשרירים. מומחים טוענים כי כיום, אחת מבעיות הבריאות הכי נפוצות בעולם היא מחסור במגנזיום וכי אנשים רבים הסובלים ממחסור במגנזיום אפילו לא מודעים לכך.
אז איך מזהים את המחסור ושומרים על גוף בריא וחסון? הנה מספר סימנים שיתריעו על המחסור.

  1. עייפות. היות ומגנזיום עוזר לייצר ולהוביל אנרגיה, מחסור במגנזיום יתבטא תחילה בעייפות.
  2. התכווצויות שרירים. כאשר המחסור במגנזיום מחמיר, מגיעות ההתכווצויות וככל שהמחסור גדל כך גדלה גם תדירות התכווצויות השרירים.
  3. הפרעות בקצב פעימות הלב. רמות נמוכות של מגנזיום עשויות לפגוע בקצב ההתכווצות הלב ולהביא למחלות לב.
  4. סחרחורות. מחסור במגנזיום עלול להתבטא גם בתחושה של חוסר איזון ובסחרחורות הנמשכות לאורך כל היום ללא הקלה. ככל שרמות המגנזיום בגופכם נמוכות יותר כך יחמיר מצבכם.
  5. בחילות והקאות. בחילות והקאות בתדירות קבועה וגבוהה עשויות אף הן להצביע על מחסור במגנזיום.
  6. עקצוצים וחוסר תחושה בפנים או בגפיים. היות והמגנזיום משפיע על מערכת העצבים ועל שליחת האותות החשמליים בגוף, עקצוצים וחוסר תחושה בפנים או בגפיים עלולים להיות סימן מובהק למחסור במגנזיום. במיוחד כאשר ישנה החמרה במצב.
  7. שינויים משמעותיים בהתנהגות כמו רגזנות יתר, בלבול, מצבי רוח תקופתיים ונדודי שינה.
  8. פניקה והתקפי חרדה. חשים התקפי חרדה ופניקה בתדירות גבוהה מהרגיל? ייתכן שזו תוצאה של המחסור במגנזיום. בעיקר אם בדרך כלל אתם לא נוטים להרגיש חרדה.
  9. לחץ דם גבוה. מחקרים קבעו כי מחסור במגנזיום משפיע על לחץ דם גבוה וכי צריכת מאכלים עשירים במגנזיום שומרת על לחץ דם תקין ומקטינה את הסיכוי ללקות בשבץ מוחי.
  10. סכרת סוג 2. למגנזיום תפקיד חשוב בהטמעת הסוכר בגוף. מחסור במגנזיום עלול להחמיר את תסמיני הסוכרת.

סובלים ממחסור במגנזיום? הכירו את Magnox 520 מבית Naveh Pharma תוסף המגנזיום האיכותי והיעיל ביותר המעודד ספיגה תאית אופטימאלית ללא תופעות לוואי. לפרטים ומחירים חסרי תקדים שיתרמו רבות לשמירה על בריאותכם היכנסו עכשיו »

דילוג לתוכן