מהם הגורמים להתכווציות שרירים ודרכי הטיפול בהם

התכווצויות בשריר או שרירים תפוסים, נתפסים באסוציאציה הראשונה כבעיה אשר לקוחה מעולם הספורט. ספורטאים מקצועיים במהלך משחק תחרותי כלשהו מכירים את התופעה מקרוב, כך גם אנשים ללא רקע ספורטיבי אשר מתחילים לראשונה לבצע פעילות כמו ריצה בחוץ, או הרמת משקולות בחדר הכושר.

בעוד שבמקרים אלו, מנוחה איכותית תעזור לפתור את הבעיה, שכן מדובר בבעיות שאינן כרוניות, במקרים אחרים, לעומת זאת, ניתן למצוא אנשים רבים מסביב לעולם שלא בהכרח לוקחים חלק בפעילות גופנית כזו או אחרת, שסובלים אף הם מהתכווצויות בשרירים. הבעיה היא שההתכווצויות יכולות לתקוף אותם במהלך היום ואפילו במהלך השינה – על פניו ללא כל הסבר. אך כמו מרבית הבעיות השונות שתוקפות את גוף האדם, גם להתכווצויות אלו ניתן למצוא הסבר מפורט.
על פי מחקרים שבוצעו, מתגלה כי באוכלוסיית גיל הזהב, כ- 50 אחוז מבני ה80 ומעלה, סובלים באופן קבוע מבעיית התכווצויות השריר. בין הסיבות השונות שנמצאו למקור התופעה, עולה נושא המחסור במגנזיום. מינרל המגנזיום הוא בעל חשיבות גבוהה מאוד לתפקוד תחומים רבים בגוף האדם, לכן חשיבותו הינה קריטית וחסרונו יכול לבוא לידי ביטוי בצורות שונות.

אורך החיים המערבי, המים המותפלים אותם אנו שותים ועוד מביאים למצב בו לאחוז ניכר מהאוכלוסייה יש מחסור במינרל, אבל אחת מדרכי הביטוי של חסרונות היא בשרירים הנתפסים באופן פתאומי, בעיר במהלך הלילה בשינה. אז גופנו צורך את עיקר המגנזיום, ולכן ישנה חשיבות גבוהה למועד צריכתו.

היכן במזון נמצא מגנזיום?

ישנם מזונות רבים המכילים מגנזיום, אך לא את כולו גופנו מסוגל לצרוך מאותם מאכלים כגון: קקאו, גרעיני דלעת, שקדים, טחינה גולמית ועוד. במאכלים רבים אחרים שאנו צורכים ביום יום, המינרל כמעט ואינו קיים ולכן השילוב בין הצריכה הדלה שלו במהלך הארוחות והעובדה כי ספיגתו מהמזון אינה מלאה, וחסרונות המובהק במי השתייה שלנו, יחד מביאים למחסור קשה במגנזיום.

כיצד פותרים את הבעיה?

כאשר מתחילה בעיית התכווצויות בשריר, אחד מפתרונות הקסם העולים לראשינו, הוא שימוש במסאג'. אנחנו הרי יוצאים מנקודת הנחה כי מסאג' גורם לנו (לפחות לחלק גדול מהאנשים) לתחושה נעימה שמשחררת שרירים תפוסים, אך למען האמת, מדובר בפתרון רגעי, שאולי יכול לגרום להקלה באותו הרגע אך בוודאי לא יעזור למנוע את ההתכווצות הבאה. הדרך המומלצת, הקלה והנכונה לאדם המערבי להשלים את מחסור המגנזיום בגופו היא לצרוך אותו כתוסף תזונה לפני השינה.

המומחים של נוה פארמה ממליצים על שימוש בתוסף ה NT L.C, אשר מותאם במיוחד לסובלים מהתכווצויות שרירים לא רצוניות. הכמוסה שמיוצרת בעזרת טכנולוגיה מתקדמת, ומכילה מלחי מגנזיום איכותיים המופקים ממי ים המלח. בצירוף של ויטמין B שקיים בכמוסה והעוזר בהגברת הספיגה של המגנזיום בגוף וכן תוספת של ויטמין E, מתקבלת כמוסה שמצליחה כמעט מידית להביא לירידה חדה בהתכווצויות השריר הבלתי רצויות ומאפשרת להחזיר לסובלים מהתופעה את איכות חייהם.

דילוג לתוכן