סובלים מעייפות, בריחת סידן או התכווצויות בשרירים ונוטלים מגנזיום?

לא בטוח שהתוסף שהשתמשתם בו עד כה יעיל.

פסק דין שניתן לאחרונה לאחת ממשווקות תוספי המגנזיום בישראל מצביע על פער עצום בין המובטח לקיים בפועל בנושא ספיגת התוסף בגוף. בית המשפט המחוזי בלוד קבע כי על חברת פלוריש למסור מכתב הבהרה לכל בתי המרקחת, לפיו התכשיר OXIMAG מתוצרתה אינו מכיל MAGNESIUM OXIDE MONOHYDRATE. וכן, כמובן, נכללה התחייבותה למחוק את שם רכיב זה מאריזות התכשיר.

 

מה יעיל כל כך במולקולת MONOHYDRATE MAGNESIUM OXIDE?

MONOHYDRATE MAGNESIUM OXIDE או בשמו המסחרי MAGNOX, הנו מולקולה שונה וייחודית שנרשמה כפטנט של חברת נוה-פארמה. MAGNOX שונה שוני עצום ממגנזיום אוקסיד או מגנזיום הידרוקסיד בזמינות הביולוגית ובהשפעתו על מערכות הגוף. ע"פ הספרות הרפואית, הספיגה לגוף של מגנזיום אוקסיד או מגנזיום הידרוקסיד (רכיבי OXIMAG) עומדת על כ- 4% בלבד, בעוד ש- מולקולת MAGNOX נחקרה בתל השומר במבחן ספיגה תוך תאית השוואתי, הוכחה כמגנזיום הזמין ביותר לגוף, עם תוצאת ספיגה במחקר של כמעט פי 3 יותר ממגנזיום ציטראט.
בנוסף, נצפה כי MAGNOX מפחית כולסטרול, HSCRP ואף מונע היצמדות טסיות הדם. בעקבות תוצאות המחקר, אף נכלל מגנוקס 520, מוצר הדגל של חברת נוה פארמה, בסל שירותי הבריאות.

ההצלחה והחיקוי

הצלחתו של מגנוקס 520 של נוה פארמה בשוק, נובעת בעיקר מנוכחות הרכיב מגנזיום אוקסיד מונוהידרט שפותח על ידה, מיעילותו והשפעתו המורגשת בתוך זמן קצר ביותר. בזכות ההצלחה, קמו מתחרים רבים, עמם חברת פלוריש, שהציגה על אריזת OXIMAG (המוצר הנמכר על ידה) תיאור לא נכון ומטעה של המוצר ומרכיביו, במטרה לנצל את המוניטין שצבר מגנוקס 520, ע"י הצגת המוצר שלה בציבור כמוצר בעל הרכב זהה למגנוקס 520. בכך גרמה לציבור, לרבות לרופאים ולרוקחים, להסיק באופן מוטעה, כי אין כל הבדל בין התכשיר האותנטי של נוה פארמה לזה של פלוריש.

פסק הדין

לפסק הדין זה, אשר לטעמה של נוה פארמה יש בו גם משום הסכמה והודאה של חברת פלוריש לכך שהרכיב הנ"ל אינו נמצא במוצר שלה, יש חשיבות בהבהירה באופן חד משמעי את ההנחות הבאות:

  • נוה פארמה השקיעה שנים בחקר המגנזיום ופיצחה את סוד הספיגה של המינרל.
  • החברה קנתה לה מוניטין רב בקרב הקהל המקצועי ובקרב עשרות אלפי לקוחות.
  • מגנוקס הינו מוצר דגל, המיוצא כיום לעשרות מדינות ומשווק ע"י חברות תרופות מן הגדולות בעולם.

 

דילוג לתוכן