מגנזיום לאנשים חושבים

מגנזיום לאנשים חושבים
קו הבריאות עם הרוקח ניצן פרימור, B Pharm
איך פוצח סוד הספיגה של המגנזיום?
פורסם במוסף בריאות הארץ, גד בירון, 05.10.2012

מחקר בתל השומר קבע שתוסף המגנזיום "מגנוקס" של נוה פארמה, יעיל ונספג פי 3 יותר מכל תוסף מגנזיום אחר – ומאז הוא רושם ביקושי שיא. איך הובילה נחישות של חברת פארמה ישראלית קטנה למהפך עולמי בכל תפיסת הספיגה וההשפעה של מינרל המגנזיום. השיפור מורגש מיד.

מגנזיום? יותר ויותר ישראלים כבר חושבים מגנוקס. מאז החשיפה הגדולה במאי השנה של המחקר על יעילותו הרבה של תוסף המגנזיום מגנוקס של נוה פארמה הישראלית– נרשמו ביקושים חסרי תקדים לתוסף שנחטף מבתי המרקחת ובתי הטבע ורושם ביקושי שיא, בארץ וגם בעולם. ברקע, הנתונים המצביעים כי לא פחות מ-80% מהישראלים סובלים מחוסר מגנזיום בגוף.

מחקר המגנזיום שנערך במכון הלב בבית החולים שיבא תל השומר, הוא היחיד שערך בדיקה השוואתית של ספיגת המגנזיום לתוך התא. מגנזיום הינו מינרל תוך תאי. ללא ספיגה אל תוך התאים, גם אם המגנזיום ייספג לדם הוא יופרש בשתן ולא ישפיע על מערכות הגוף. המחקר שפורסם לאחרונה קבע כי מגנוקס – המבוסס על מגנזיום אוקסיד מונוהידראט – יעיל יותר, מרוכז יותר ונספג בגוף פי 3 טוב יותר ממגנזיום ציטראט שנחשב עד כה לתוסף המגנזיום המקובל ביותר. הממצאים הדרמטיים הפתיעו רופאים ורוקחים רבים ובקביל, לאור הממצאים החד משמעיים, הוכלל מגנוקס בסל שירותי הבריאות.

מגנזיום, המינרל הנשכח

מגנזיום הוא אחד מהמינרלים החיוניים ביותר לגוף האדם. למגנזיום השפעה דרמטית על הלב ועל כלי הדם, על התכווצות השרירים, ייצור האנרגיה, בניית השלד, העברת הקוד הגנטי ועוד. מחקרים רבי משתתפים שנערכו במקומות רבים בעולם הראו יחס ישיר בין ריכוז המגנזיום במי השתייה ואחוזי התמותה ממחלות לב וסוכרת. ככל שיש יותר מגנזיום יש פחות תמותה ממחלות אלו.

לאור ממצאים אלה, נטה ההיגיון הרפואי לתת תוספי מגנזיום לאוכלוסיות בהם התזונה דלת מגנזיום. אולם מחקרי ענק בהם סיפקו כדורים של תוספי מגנזיום לאוכלוסיות שונות על פני שנים, לא הצליחו להוכיח שתוספת המגנזיום אכן מפחיתה את התמותה ממחלות לב וסוכרת. כתוצאה מכך ירדה המודעות לחשיבות צריכת המגנזיום והמגנזיום הפך למינרל שנשכח.

הביטוי הראשוני של חוסר במגנזיום, מתבטא בהתכווצויות שרירים בגפיים בלילה בזמן השינה, תופעה ממנה סובלים רבים, תופעה שעולה עם הגיל ומעל גיל 80 נפוצה בקרב 50% מהאוכלוסייה. מספר ניצן פרימור, רוקח ראשי בחברת נוה-פארמה: "בשנת 2005 פיתחנו תכשיר המבוסס על מגנזיום למניעת תופעת ההתכווצויות בשם "ANTI LEG CRAMPS". התכשיר הורכב ממולקולה פטנטית שפותחה בחברה, "מגנזיום אוקסיד מונוהידראט", וזכה מיד להצלחה היסטרית. לקוחות רבים פנו אלינו וסיפרו שסבלו שנים מתופעת התכווצויות שרירים, בעיקר בזמן שינה, וכל מה שניסו לא עזר. שאלת השאלות הייתה: "מה זה הקסם הזה? מה יש בתכשיר שפותר את הבעיה כבר מהכמוסה הראשונה? כשהשבנו שמדובר במגנזיום, נשמעה נימת אכזבה… אנשים ציינו שניסו מגנזיום וזה לא עבד. בשלב זה עוד לא היה ברור הערך של הספיגה התוך תאית.

ואכן, לאחר שקיבלנו עשרות טלפונים מסוג זה, התחדדה ההבנה שלרוב תכשירי המגנזיום המצויים בשוק יש בעיית ספיגה. ונטילתם ללא ספיגה תוך תאית, היא חסרת תועלת.

מהפכה בתפיסת ספיגת המגנזיום בתאי הגוף

בנקודה זו כבר הגעתי לתובנה שעלינו על משהו רציני, שיש צורך במחקר שיוכיח שתפיסת הספיגה של מגנזיום שגויה וזו הסיבה לעובדה שאין כלל מודעות לחשיבות צריכת המגנזיום. מכאן התגלגלנו למחקר בתל השומר שתוצאותיו הכל כך חד משמעיות, הפתיעו אפילו אותנו והן ניכרות כבר בביקוש העצום לתכשיר שלנו, למגנוקס, בארץ ובעולם (משלוח ראשון כבר יצא לארה"ב!).

תוצאות המחקר המהפכני פורסמו במגזין הרפואי החשוב ביותר בחקר המגנזיום: Magnesium Research. "המחקר בשיבא הוביל לבאז עצום, וקיבלנו פניות רבות מחברות מחו"ל המתעניינות במגנוקס", מציינת מרינה גורטין, מנהלת המותג מגנוקס בחברת "נוה פארמה". "פרסום המחקר והתהודה שקיבל עוררו גם את המודעות החשובה של אנשים רבים, שלא היה להם מושג עד אז כי חסר להם מגנזיום. בעקבות התופעות עליהן קראו בעיתון והבינו שקיימות גם אצלם – פנו לרופא והחלו לצרוך מגנוקס, מה שהוביל לשיפור כמעט מיידי באיכות החיים של רבים מהם. הטלפון בחברה לא מפסיק לצלצל, הביקושים עצומים ואנו שמחים שהציבור הצביע ברגליים לטובת תוסף המגנזיום היעיל ביותר – מגנוקס".

בשונה מתוספי תזונה "מומלצים" אחרים, כמו 10Q אומגה 3 או ויטמינים שעם נטילתם לא מרגישים דבר, מגנזיום שנספג ניתן להרגיש, ואכן מרגישים. ואכן, כשנוטלים מגנוקס, ההרגשה הכללית טובה יותר. השרירים, למשל, לא נתפסים, חשים הרבה יותר חיות ואנרגיה וישנים טוב יותר. מגנוקס, המבוסס על המולקולה הפטנטית מגנזיום אוקסיד מונוהידראט, יעיל פי 10 ויותר ממגנזיום אוקסיד (ללא מונוהידראט).

אוסטיאופורוזיס? חובה ליטול גם מגנוקס

מגנזיום הינו מרכיב חיוני במבנה העצם. חשיבותו זהה לחשיבותו של הסידן (קלציום) וכשם שיש "בריחת סידן" יש גם "בריחת מגנזיום", אלא שלכך אין כלל מודעות. נטילת סידן ללא מגנזיום מביאה לבניית עצמות פריכות ושבירות. נטילת מגנזיום וסידן תורמת לבניית עצם חזקה ועמידה יותר . סידן ומגנזיום מתחרים בניהם על הספיגה התוך תאית ולכן יש ליטול אותם בנפרד ובהפרש של לפחות 4 שעות זה מזה. כמוסה אחת של מגנוקס בלילה לפני השינה תורמת לשמירה על בריאות, חוזק ותקינות העצמות.

אז מה הופך את מגנוקס הישראלי לטוב ויעיל כל כך בהשוואה לתוספי המגנזיום האחרים? המהפכה שחולל מגנוקס מתבטאת בעיקר ברמת הספיגה התוך תאית, כתוצאה מהקומפוזיציה הרוקחית המיוחדת (מונוהידראט), פטנט מוגן של נוה פארמה.

המחקר שנערך בשיבא מצא, כי בעוד שהתוסף המבוסס על ציטראט אינו נספג בצורה מספקת בגוף (רובו מופרש בשתן) ולכן השפעתו מוגבלת. "מגנוקס", המבוסס על מגנזיום אוקסיד מונוהידראט, נספג בגוף כמעט פי 3(!) מהציטראט. פועל יוצא מכך הוא שיעילות המגנוקס גבוהה כמה מונים מהחלופה.

ולא רק זאת: תוצאות המחקר בשיבא הצביעו על כך שמגנוקס, ולא הציטראט, הצליח לשפר את פרופיל השומנים בגוף, להפחתה ניכרת ברמות ה- LDL, הכולסטרול ה"רע" בגוף, וכן גם ב-CRP, חלבון שמהווה סמן ומדד לדלקת והימצאותו מנבאת את רמת הסיכון ללקות במחלת לב. עוד נמצא כי למגנוקס פחות תופעות לוואי מאשר הציטראט וההיענות לו טובה הרבה יותר מהציטראט.

להיט בקרב ספורטאים

חשוב לציין כי "מגנוקס" שנמצא כיעיל ביותר במחקר, הינו חלק ממשפחת תוספי המגנזיום מבית נוה פארמה, המבוססים על אותה מולקולה פטנטית ונספגים היטב בגוף. אחד המוצרים הבולטים בשוק, המשרת ספורטאים ומי שעוסקים בפעילות גופנית, הוא MAGNOX SPORT. "מגנוקס ספורט" הותאם במיוחד לעוסקים בפעילות גופנית. כמות מגנזיום אופטימלית ותוספת ויטמינים B6 ו- E להגברת הספיגה, הפכו את "מגנוקס ספורט" ללהיט אנרגיה המסייע למנוע תופעות כמו התכווצויות וכאבי שרירים בעת מאמץ ספורטיבי. התוסף משפר את כוח וחוזק השריר ומביא לניצול אנרגיה טוב יותר, להתאוששות מהירה בתום הפעילות. שימוש במגנוקס ספורט חשוב לפעילות גופנית חובבנית לא פחות מלספורטאי מקצועי.

עוד קסם מבית מגנוקס הוא "מגנוקס נוזלי" (MILK OF MAGNOX), המסדיר את פעילות המעיים ונותן מענה טבעי ויעיל מאוד לבעיית העצירות המוכרת כל כך, וזאת מבלי לפגוע ברירית המעי.

התוצאה החד משמעית על פיה מגנוקס נספג כמעט פי 3, אישרה את התגובות הרבות מצד רופאים, חולים וספורטאים שדיווחו כי תכשירי המגנזיום של נוה פארמה משפיעים מיד בכל הנוגע להתכווצויות שרירים, עייפות ותופעות רבות נוספות.

יצוין, כי רבים מהמשתמשים בתוספים ממשפחת מגנוקס, מעידים גם כי בטווח הארוך זה סייע להם משמעותית גם בירידה במשקל. חולי סוכרת רבים הצורכים מגנוקס, לאחר שקיבלו אישור מרופא, מעידים כי הם חשים בריאים וחיוניים יותר מאז שהחלו ליטול את התוסף.

גם המחיר סביר

אחת הסיבות לביקוש הגדול של הצרכנים למגנוקס והמעבר ההמוני אליו מהחלופות בשוק, מלבד היעילות, היא המחיר: מסתבר שמגנוקס, שהתגלה במחקר כיעיל פי 3 מהציטראט, מרוכז יותר (כמוסה אחת ביום בלבד במקום 2-3 בציטראט) והוא אף זול במחצית(!) מהתחליפים.

וכפי שמסכמת מרינה גורטין: "בשוק המקומי תכשירים רבים שספיגתם בתאים אפסית וממש חבל על כספם של הצרכנים. מגנוקס הינו תוסף המגנזיום היחיד שהוכח במחקר קליני כנספג ומשפיע. אני ממליצה מאוד לציבור לשים לב, ולהיזהר מתחליפים. מגנזיום זה רק מגנוקס של נווה פארמה". הוא זמין הן בשוק הפרטי (רשתות פארמה, בתי מרקחת, חנויות טבע) והן בכל קופות החולים.

סימפטומים של חוסר מגנזיום
magnesium sympthoms
כאבי הרגליים מהסטטינים נעלמו

מיכל צ., קרית אונו:
"הגנטיקה שלי גרועה, אבי ואמי נפטרו צעירים ממחלות לב וכלי דם לאחר שסבלו מכולסטרול גבוה. אני נוטלת כדורים נגד כולסטרול וסובלת מתופעת לוואי קשה של כאבי רגליים בעיקר בעת הליכה. הרופא שלי הציע לי לנסות את מגנוקס 520 שגם מפחית כולסטרול. תקופה קצרה אחרי שהתחלתי לקחת מגנוקס – כאבי הרגליים פשוט נעלמו! בזכות מגנוקס אני מרגישה בריאה וחיונית יותר, מגנוקס שיפר לי את איכות החיים"

התכווצויות? מה זה?

שלומית מ., אזור:
במשך שנים ארוכות סבלתי מהתכווצויות שרירים ברגליים, במיוחד בזמן השינה. מגנוקס העלים את התופעה לחלוטין, ולמעשה שינה לטובה את חיי בכל מובן"

נפתרה בעיית העצירות

שמעון ב. מחיפה:
"מגנוקס סידר לי את היציאות" . אני סובל מעצירות כרונית, התמכרתי למשלשלים . קראתי כתבה ב"הארץ" על מגנוקס והחלטתי לנסות בבחינת לא יועיל , לא יזיק. זה לא יאומן, ההפרעות במערכת העיכול נעלמו! בנוסף לכך, מגנוקס עזר לי לרדת משמעותית במשקל ולחזור למשקל תקין. אפילו הרופא שלי הופתע מהשינוי"

טוב לסוכרת

שוש ק., תל אביב:
"כחולת סוכרת, המגנוקס עזר לי בהחלט וגם התחלתי לישון טוב בלילה. הרגשתי הקלה גם בבעיות עיכול והתכווצויות השרירים פסקו. אני ממש כמו חדשה, המלצתי גם למכריי וכולם מברכים אותי"

המלצה: היזהרו מתחליפים למגנוקס

בעקבות פניות של צרכנים שקיבלו מוצרים חסרי ערך, חלקם בעלי שמות דומים, אנו ממליצים לוודא שאתם רוכשים מגנוקס של נווה פארמה בלבד – התוסף המוביל במחקר.

עם פרסום המחקר פורץ הדרך של בית החולים שיבא בתל השומר על יעילותם של תוספי המגנוקס, מיהרו מספר יצרנים להוציא לשוק תוספי מגנזיום משלהם, בתקווה להרוויח מהמודעות הגוברת למחסור במגנזיום ומההצלחה של מגנוקס של נווה פארמה.

מרבית המוצרים הללו מבוססים על מגנזיום אוקסיד, מולקולה הדומה בשמה למולקולת המגנוקס אך אינה מסיסה והשפעתה על הגוף כמעט ואינה מורגשת (על-פי מחקרים, כארבעה אחוזי ספיגה בלבד). למולקולת המגנוקס מבנה מיוחד המוגן ב-3 פטנטים ומאפשר את החדרתו המהירה של יון המגנזיום לתאים.

בעקבות פניות צרכנים ל"נוה פארמה", הסתבר כי אף כי ביקשו מגנוקס 520, "דחפו" להם תחליפי מגנזיום מהדור הישן– שאינם אוקסיד מונוהידראט – אשר התגלו להם כחסרי השפעה של ממש. חשוב להבהיר כי רק "מגנוקס" של נוה פארמה נבדק במחקר המפורסם בשיבא תל השומר, ונמצא היעיל ביותר, הן מבחינת ספיגה והן בהפחתת כולסטרול ו- CRP. לכן מומלץ לוודא שאתם מקבלים "מגנוקס" של נוה –פארמה ולא תחליף ,לא בהכרח יעיל שכלל לא נבדק.

דילוג לתוכן