מים מותפלים ללא מגנזיום – סכנה לבריאות ולחיים!

מעל 24 שעות חלפו מאז שודרה הכתבה בחדשות 2, בדבר המחסור החמור במגנזיום במים מותפלים. בעקבות הנתונים שנחשפו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הבריאות, יעקב ליצמן כבר נפגשו לדון בנושא ובפתרונו בהקדם. יחד עם זאת, לא נרשמה כל תגובה מו הרשויות הרלוונטיות בנידון, או מענה לשאלה, מדועהמדינה מספקת לתושביה מים ללא מגנזיום – מינרל החיוני לבריאות החי והצומח, ואשר חסרונו נקשר באחוזי חולי ותמותה גבוהים?

חוסר במגנזיום ואחוזי תחלואה ותמותה

בבדיקה שנעשתה בשנת 2013 נמצא כי ריכוז המגנזיום, מינרל חיוני שמסונן מהמים לחלוטין בתהליך ההתפלה, בדמם של החיים באזורי מיםהמגנזיום הוא מינרל בעל חשיבות גבוהה לבריאות האדם. עובדת חסרונו בחי ובצומח בעקבות אימוץ מים מותפלים בשימוש נרחב ידוע מזה זמן רב, אך רק כעת עלו ממדי הבעייתיות של מחסור זה וחדרו לתודעה הציבורית, בעקבות כתבות בערוץ 2 ובערוץ 10. כפי שעלהבמחקרים רבים שנערכו ברחבי הארץ, לפחות משנת 2006, חוסר מגנזיום במים – וכתוצאה מכך גם במזון שאנחנו אוכלים – מגביר את אחוזי התמותה ממחלות לב. כמו כן, נבדקת האפשרות כי מחסור זה קשור גם בחוליים נוספים של החברה המערבית, כיום, בניהם סוכרת, סרטן המעי הגס ויתר לחץ דם.

כתבה חדשות 2

המחקר על מים מותפלים שמכה גלים

עם המחקרים בנושא חשיבות המגנזיום נמנה גם מחקר בראשות מיטל שלזינגר מאוניברסיטת בר אילן, אשר אחראי במידה רבה לעליית הנושא לתודעה כעת. מתוצאות המחקר, שהינו הראשון מסוגו ובהיקפו בעולם,עולה כי באזורים בהם מספקים את המים המותפלים קיימת סכנה גבוהה מאוד לבריאות, כאשר התמותה ממחלות לב באזורים אלו גבוהה פי 2 מאשר באזורים בהם אספקת מים אינה של מי התפלה, או שריכוז המים המותפלים בהם יותר נמוך.

תוכנית "אורלי וגיא"

מה ניתן לעשות?

לפי שעה, הורה ראש הממשלה להקים צוות לבחינת המחסור במגנזיום במי השתייה וההשקיה ולמציאת פתרונות. אך מה ניתן לעשות עד לגיבוש הפתרונות והוצאתם אל הפועל? הלוא מים מותפלים נמצאים בשימוש נרחב ביותר בארץ. לדברי פרופ' שכטר ממכון הלב בבית החולים שיבא וחבר צוות המחקר, נטילה יומית של תוסף מגנזיום יכולה לספק מענה מהיר ויעיל לטיפול בחסרים המדוברים, ואף לשפר את איכות החיים של חולי לב, להוריד את רמות הכולסטרול והשומן הרע, להפחית סמני דלקת ולשפר את תפקוד טסיות הדם. כמו כן, מדגיש הפרופסור כי לא כל תוספי המגנזיום זהים. תוספי מגנזיום אוקסיד נמצאו כיעילים לאין ערוך מתוספי מגנזיום ציטראט.

תוספי מגנזיום של נוה פארמה

כחברה המובילה בישראל בתחום תוספי המגנזיום, בתוספים של נוה פארמה נעשה שימוש במולקולה רשומה בפטנט, המבוססת על מגנזיום אוקסיד מונוהידראט. התוספים אותם מציעה החברה נמצאו כיעילים כמעט פי 3 ממוצרים אחרים, בהם נעשה שימוש במגנזיום ציטראט, או במגנזיום אוקסיד שאינו מכיל את ההרכב הייחודי של תוספי נוה פארמה המאפשר את רמת הספיגה הגבוהה ביותר בשוק.

Magnesium and CV system Mag Res 2010 Shechter
מאי 2015 – המלצות תזונתיות מסמך סופי
מגנזיום שבגופנו המינרל לחיים הרפואה ינואר 2010
מרץ 2004 תחקיר בנושא מגנזיום לוועדת העבודה של הכנסת

דילוג לתוכן